петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Татко тајно ја снимал собата на бебето – она што го правела мајката е запрепастувачко (ВИДЕО)

Секој родител знае дека заспивањето на бебето некогаш претставува голем предизвик. Секако, од внимателност никогаш доста, бидејќи ако бебето не е во црвст сон, за неколку минути може да се разбуди и да се расплаче.

Токму тие ситуации ја научиле оваа мајка да биде внимателна.

Сепак, нејзиниот сопруг не можел ни да замисли колку е таа креативна во своето шушкање, додека не ги видел снимките од сигурносните камери, кој потоа ги објавил на друштвените мрежи.

До видеото напишал:

-Кога имате камера во домот, најдобрата работа е да ја гледате сопругата додека се искрадува од собата на бебето, откако го заспала. Понекогаш мора да вложите напор за да излезете, иако можеби не сте свесни за тоа.Сега ми се јавуваат и од војска за та да ги научи на оваа вештина, напишал таткото на Фејсбук.

Можеби сепак претерува, но еве проценете сами:


 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top