среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Докторка нашла рецепт за подмладување – има 70 години а изгледа како да има 30

Стела Ралифини има 70 години, а тајната за својот младешки изглед ја препишува на урината со која ја мачка својата кожа.

Таа својот младелашки изглед, освен на здравиот начин на исхрана го препишува и на чудотворната течност која ја користи за мачкање на кожата.ж

Лекот го открила кога уште на 30 години студирала медицина во Индија. Тогаш таа добила осип на кожата кој многу ја чешал па еден тамошен лекар ја советувал дека осипот се решава со својата мокрача.

Со оглед на тоа да не можела никако поинаку да си помогне, го направила тоа што лекарот ја советувал и се мачкала со мокрача, а осипот после десет дена се повлекол и повеќе не се појавил.

Но,оваа година на Стела и бил дијагностициран рак на кожата и тогаш се вратила на својата стара метода на лекување. По операцијата која ја имала се излекувала од рак, но и понатаму ја негува својата кожа со урина.

– Многу луѓе се шокираат кога ќе кажам колку години имам, а можам и да ги лажам за годините, бидејќи сакам да пронајдам љубов, но колку мажи бараат жена од 70 години?- вели Стела која заслугите за својот изглед ги препишува на урината која ја користи.

– Урината е еден од најдобрите лекови. Луѓето се згрозуваат кога ќе помислат на неа, но урината воопшто не е нечиста. Тоа е вашата ДНК и поради тоа има такво влијание. Излегува од вас свежа и не смрди. Може да се користи за осип, чешање, за било што да имате на вашата кожа, таа лекува се, вели таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top