петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Непотизам на дело: Борис Ѓоргиевски за градоначалник, брат му за советник во Град Скопје, сопругата директорка

Непотизам на дело. Целата фамилија се наместила и атакува на позиции. Па така Борче Ѓоргиевски е кандидат за градоначалник за Гази Баба од СДСМ, а додека неговиот брат стана советник во Град Скопје Бранко Ѓоргиевски, пренесува Денешен.мк.

Неговата сопруга која работи како наставник во основното училиште „Кирил и Методиј“ најавила дека доколку стане нејзиниот сопруг градоначалник таа ќе биде иден директор на училиште.

Инаку дел од медиумите пренесоа дека Борис Ѓоргиевски се фалел јавно дека за уши на минатите избори вадел луѓе на гласање, а на терен се одвива силен поткуп особено назначен во руралниот дел на Гази Баба, пишува Денешен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top