недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 7 ново

Потег кој ги збуни сите: Меси извади нешто од чорапот и го изеде (Видео)

Фудбалерот на Барселона, Лео Меси сигурно долго ќе го памети овој меч против Олимпијакос , (3:1) зошто баш на овој натпревар Меси го постигна стотиот погодок на европските натпревари.

Но оние кои госледеа овој натпревар ќе го пметат по нешто сруго.

Имено Меси во еден момент се наведна да ја намести чорапата, па извади нешто од неа и стави во уста, па веднаш започнаа гласини дека се работи за некаков стимуланс.

Меѓутоа кратко по тоа беше објвено дека Меси изел гликоза во форма на таблета која служи да му помогне на телото да поднесе голем напор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top