среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Објавени имињата на новите советници во Град Скопје

Новиот Совет на Град Скопје ќе биде составен од 21 советник од СДСМ, 17 од ВМРО-ДПМНЕ, тројца од ДУИ, двајца од Беса и по еден советник од Алијанса за Албанците и од Левица.

Според Државната изборна комисија ова се новите членови на Советот на Град Скопје:

Коалиција на СДСМ – Билјана Секуловска Габер, Љубица Јанчева, Васко Лазаревски, Бесим Лјимани, Игор Велјаноски, Анжелика Апчевска, Ирена Станкоска, Петар Шапе, Бојан Ивановиќ, Христа Најданов, Соња Глинџарска, Драги Давчевски, Агон Саити, Михаела Иванова, Бранко Георгиевски, Константин Кратовалиев, Арзу Камбер, Боре Еркечов, Александра Јованоска и Ќамуран Реунаерт.

Коалиција на ВМРО-ДПМНЕ – Христијан Мицкоски, Мухамед Амети, Ирена Мишева, Михајло Маневски, Јован Лазарев, Светлана Колариќ, Анета Стојановска Стефанов, Алекандар Трајановски, Јелена Жугиќ, Саит Алеиви, Владо Поповски, Ирена Попова, Али Берат, Василка Китановиќ, Ерџат Селими, Мирдита Салиу и Лука Кржалоски

ДУИ – Бесник Ајет, Енвер Малиќи и Халиде Палоши

БЕСА – Садат Рамадани и Ибуш Јусуфи

Алијанса за Албанците – Фадиљ Ника

Левица – Драгана Велковска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top