четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 49 ново

Бора Чорба може вода да му носи- еве како Дачиќ ја пее „Лутка са насловне стране“(видео)

Откако со изведбата на „Осман ага“ го воодушеви турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ на приватна забава го испеа хитот на Рибља Чорба „Лутка са насловне стране“.Ако Дачиќ не беше политичар, слободно ќе можеше да заработува од пеење.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top