петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Бебе број три – еве кога ќе се породи Кејт Мидлтон!

Британскиот кралски пар Кејт Мидлтон и принцот Вилијам во почетокот на септември објавија дека го чекаат своето трето дете, а сега конечно пристигна и веста кога принцот Џорџ (4) и принцезата Шарлот(2), ќе добијат друштво за играње.

Третото кралско бебе би требало да пристигне во април 2018 година.

Неодамна светот имаше можност по прв пат да ја види убавата Кејт бремена, бидејќи и овојпат, како и претходно страдала од силни мачнини, па морала да лежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top