среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 28 ново

Трајковски: Благодарност за поддршката во првиот круг, одиме на победа во вториот – за модерна и развиена Гази Баба

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Трајковски, упати благодарност до сите жители кои го дадоа својот глас за избор на членови во Советот на општината и за него, и ги повика жителите масовно да излезат во вториот круг од локалните избори и да дадат поддршка за општина со европски лик и со многу подобри услови за живеење.

-Благодарност до сите жители на Гази Баба, кои го дадоа својот глас за избор на членови во Советот на општината и за мене, како кандидат за градоначалник, напиша Трајковски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top