среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 29 ново

Познатиот пејач доживеа сообраќајна несреќа

Познатиот британски пејач Ед Ширан,кој ја испеа познатата „Шејп од ју“  завршил во болница, објавија странските медиуми.  Имено, додека возил велосипед, автомобил налетал на него.

Пејачот ја потврди информацијата дека е повреден, а на својот Инстаграм профил објави фотка од неговата рака во завој. Тој објасни дека чека совет од докторите и дека постои можност да ја откаже турнејата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top