четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 44 ново

Костовски: Главата горе, бутелчани, одиме во втората рунда!

Кандидатот за градоначалник на општина Бутел од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски во пресрет на борбата во вториот круг на локалните избори кои ќе се одржат на 29 октомври ги охрабри стоите сограѓани преку свој Фејсбук статус.

-Главата горе Бутелчани одиме во втората рунда, пофокусирани, порешителни и со цело срце!, напиша Костовски.

Инаку против кандидат на Костовски за Бутел во вториот круг е Велимир Смилевски од СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top