четврток, 23 ноември 2017 | Вести денес: 98 ново

Се снима документарен филм за Џорџ Мајкл

Во чест на Џорџ Мајкл, кој почина на 5 Декември минатата година, на телевизијата „Канал 4″ ќе се прикажува документарниот филм за легендарниот пејач. Името на документарецот е според неговиот хит “Freedom”. Во филмот ќе има исечоци од интервјуа со пријатели на Мајкл кои без предрасуди ја слушаат песната “They Won’t Go Until I Go” пренесувајќи ги чувствата кои ги предизвикува песната кај нив.

Во филмот се појавуваат вистинските пријатели на Мајкл: Елтон Џон, Мери Џеј Блајџ, Нил Роџерс и Стиви Вондер. Во видеото во позадина се слуша музиката и зборовите од песната “They Won’t Go Until I Go”, која за прва пат ја објавил Стиви Вондер на својот албум во 1974 година. Во 1990 година Џорџ Мајкл ја препеал и ја ставил на својот албум “Слушајте без предрасуди” (“Listen Without Prejudice”).

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето авторски текст е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текстови и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

Top