петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Бременоста навистина ѝ годи: Војвотката Кетрин насмеана до уши на хуманитарен настан

Војвотката Кетрин несомнено се чувствува подобро откако ги преброди акутните труднички мачнини, а бременоста очигледно ѝ даде посебен блесок.

35-годишната претставничка на британското кралско семејство и принцовите Вилијам и Хари присуствува на хуманитарен настан на железничка станица во Лондон.

Шармантната војвотка се појави во нежен розов фустан од ирската дизајнерка Орла Кили и насмеана до уши танцуваше со мечето Падингтон.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top