среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Убиена новинарка и блогерка од Малта

Новинарката и блогерка од Малта, Дафне Каруана Галиција (53), кој ја обвинуваше владата за корупција, беше убиена денеска во експлозија од бомба.

Каруана Галиција починала во близина на својот дом кога бомба била поставена под нејзиниот автомобил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top