сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 8 ново

Пролет во октомври

До крајот на неделава ќе преовладува сончево и топло време со температура до 29 степени, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината.

Минималните утрински температури ќе се движат во интервал од три до 11 степени.

Преодно наоблачување ќе има во петок, а позначителна промена на времето се очекува во почетокот на идната недела.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top