среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Џерард Батлер хоспитализиран по тешка сообраќајна незгода

Шкотскиот актер Џерард Батлер итно е префрлен во болница, откако преживеа тешка мотоциклистичка несреќа.

Батлер (47) слета од патот, додека се возел на мотор во близина на Лос Анџелес, по што итно е пренесен во болница. Еден од сведоците на несреќата повикал возило на Брза помош, кое веднаш пристигнало.

Извор за ТМЗ тврди дека Батлер не е во животна опасност, туку има само исекотини, гребаници и хематоми.

Батлер има глумено во повеќе од 50 филмови, меѓу кои и холивудските хитови „300“, „П.С. Те сакам“, „Рокенрола“, трите продолжетоци на „Kако да го тренираш твојoт змеј“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top