среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 97 ново

Театар за деца и младинци на шеснаесетиот меѓународен фестивал на театари за деца Бања Лука – Република Српска

Н.У. Театар за деца и младинци  од  16 ти до 19 ти Октомври 2017та со претставата ,,Мачорот во чизми” во режија на Игор Ивковиќ , ќе земе учество на ,, XVI Меѓународниот фестивал за детски театри  Бања Лука – Република Српска”.

Фестивалот има натпреварувачки каратер  a претставите ги оценува меѓународно стручно  жири  чии  претседател е  Николај Наумов, директор на Aкадемијата за кукли  од Санкт  Петерсбург.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top