петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Јакимовски: Животот во Карпош почна со насилие

Лидерот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски вели дека животот во Каропш почнал со насилие и дека братот на Есад Рахиќ дошол со нож за физички да се пресмета во партискиот штаб. Тој нагласи дека нема да дозволи новата власт да спроведува насилие и дека не им се плаши.

-Заев ти си криминалец и со криминалци се дружиш.Јас не сум ти се уплашил ниту еден микрон, насилите ваше ќе роди насилие.Полицијата е заедно со ганстерите- рече Јакимовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top