понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

ВМРО-ДПМНЕ победи во општина Илинден, 2 спрема 1

Жика Стојановски е старо-новиот градоначалник на општина Илинден.

Според информациите, резултатот е 2:1 за кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, односно 5200, наспрема 3200 гласови.

И на Фејсбук страницата на Стојановски, веќе е објавена победата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top