четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 44 ново

Понеделник е неработен ден: Погледнете уште колку продолжени викенди следуваат до крај на годинава

Понеделник (23 октомври-Ден на македонската револуционерна борба) е следниот неработен ден за сите граѓани на државава. Тоа значи дека следниот викенд ќе биде продолжен.

Нареден празник после 23 октомври е 8 декември- Св. Климент Охридски, кој се паѓа во петок, па и тој викенд ќе биде продолжен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top