недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 63 ново

Дали го знаете вистинско име на Иванка Трамп?

Иако ширум светот е позната како Иванка Трамп, ќерката на Доналд Трамп конечно откри како и е правилното име.

Таа името го добила по својата мајка и се вика Ивана.

-Иванка е прекар за луѓето чие име е Ивана, открива ќерката на Трамп.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top