среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Пожар во Дом за стари лица во Загреб, евакуирани 80 лица

Во Домот за стари лица „Свети Јосип“ во Загреб изби пожар поради што се евакуирани повеќе од 80 луѓе.

Пожарот го гаснеа 35 пожарникари со десет возила.

Едно лице е хоспутализирано поради вдишување на чад.

Се уште не позната причината за пожарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top