понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Запознајте ја сопругата на холивудскиот манијак Вајнстин (Фото)

Вистината за Харви Вајнстин, продуцентот кој сексуално малтретирал и злоупотребувал жени во Холивуд, го шокираше светот. Досега, повеќе од 30 жени јавно ги споделија своите искуства со сексуалниот манијак, а помеѓу нив се Анџелина Џоли, Гвинет Палтроу и Кара Делевињ. По одекнувањето на скандалот, неговата сопруга Џорџина Чапман побара
развод од продуцентот.

-Срцето ми е скршено за сите жени кои претрпеле голема болка поради неговите постапки, изјави дизајнерката за „People“.

Инаку Џорџина е ко-основач на светски познатиот бренд Маркеса.

Top