понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Запознајте ја сопругата на холивудскиот манијак Вајнстин (Фото)

Вистината за Харви Вајнстин, продуцентот кој сексуално малтретирал и злоупотребувал жени во Холивуд, го шокираше светот. Досега, повеќе од 30 жени јавно ги споделија своите искуства со сексуалниот манијак, а помеѓу нив се Анџелина Џоли, Гвинет Палтроу и Кара Делевињ. По одекнувањето на скандалот, неговата сопруга Џорџина Чапман побара
развод од продуцентот.

-Срцето ми е скршено за сите жени кои претрпеле голема болка поради неговите постапки, изјави дизајнерката за „People“.

Инаку Џорџина е ко-основач на светски познатиот бренд Маркеса.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top