понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Промоција на книгата „Пештерски цркви од Преспанското езеро“ од Гоце Ангеличин Жура

Во мултимедијалниот културен центар „Матица ексклузив“ од Скопје,на 14  октомври (сабота) во 12 часот ќе се одржи промоција на колор-монографијата „Пештерски цркви од Преспанското Езеро“ од д-р Гоце Ангеличин Жура.

За најновото издание на долгогодишниот истражувач на богатото културно наследство на Македонија ќе зборуваат проф.д-р Димитар Ќорнаков и проф.д-р Виолета Мартиновска.

Издавач на монографијата е Книгоиздателството „Силсонс“ од Скопје.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top