среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 74 ново

Свекрва ѝ не ја гали: Сека прави ајвар на село (ФОТО)

Пејачката Сека Алексиќ со својот сопруг Вељко и синот Јаков отишла кај свекрва ѝ во село, каде што според фотографиите кои ги сподели на социјалните мрежи изгледа дека навистина ужива во домашната кујна.

Пејачката е позната какоп добра домаќинка и готвачка, но не одолеала а да не се пофали од свекрвата која се потрудила са своите најмили да им приреди богата трпеза.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top