четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 44 ново

Ердоган задрема на прес-конференција (ВИДЕО)

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган го фати дремка на прес – конференција со украинскиот претседател, Петро Порошенко.

На видеото кое се рашири на социјалните мрежи, се гледа како Ердоган иако очите му се затвораат, се труди да не заспие.

Порошенко во текот на прес-конференцијата дури удри со раката по масата.

По средбата со Порошенко, Ердоган изјави дека Турција нема да ја признае руската анексија на Крим. Вели дека Анкара го почитува територијалниот интегритет на Украина.

Top