понеделник, 16 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Македонија ги доби противниците во квалификациите за ЕП во одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на Европското првенство 2019 година.
„Спартанците“ се во Ф групата заедно со Украина, Унгарија и Швајцарија.
На еврошампионатот ќе учествуваат 24 селекции. Половина од нив веќе се познати, а уште 12 ќе обезбедат учество преку квалификациите.

Место на ЕП ќе изборат победниците од седумте групи и најдобрите пет на второто место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top