четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 107 ново

Најнежниот знак во хороскопот кој никако не смеете да го повредите

Бидете внимателни, тие знаат дека се чувствителни и даваат сé од себе да ги контролираат своите емоции. Толку ги потиснуваат, така што често ќе дознаете што им смета дури кога ќе ’им пукне’. Станува збор за хороскопскиот знак девица.

Важно е на Девицата да ù дадете чувство на сигурност, за да може слободно да зборува за своите чувства. За нив е важно да ги сослушате. Сепак, бидете подготвени за следната експлозија, бидејќи Девиците се исклучителни во потиснување на чувствата. Секогаш говорете ја вистината и бидете искрени. Не само што го “намирисува” лажгото од километар, туку искреноста ја цени дури и повеќе од редот. Добрата страна на ова е што интуитивната Девица сама ќе започне тешка тема ако смета дека вам ви е незгодно. Лоша страна е што не можете ништо да сокриете од нив, дури и ако тоа го правите за нивно добро.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top