понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 58 ново

Мисајловски: 100 нови улици во Ѓорче, ќе нема ни една неасфалтирана улица! (видео)

Изградба и асфалтирање на преку 100 нови улици, да нема неасфалтирана улица во Ѓорче Петров, најави кандидатот за градоначалник на општина Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

-За градежна експанзија, за Ѓорче Петров да биде огромно градилиште, напиша Мисајловски на својот Фејсбук профил.

Top