четврток, 16 август 2018 | Вести денес: 59 ново

Панама на СП, коментаторите во транс- неверојатна реакција (видео)

Селекцијата на Панама со драматична победа над Костарика дојде до Светското првенство во Русија, резултат кој донесе големо славје и еуфорија во целата држава. Многу емоции паднаа по последниот судиски свиреж со оглед на настаните и неочекуваниот пораз на САД против Тринидад и Тобаго, плус и поради фактот што победничкиот гол Роман Торес го даде во 88 минута.

Најдобро оваа ситауција најверојатно ја опишува реакцијата на двајцата коментатори кои едноставно не можеа да ги скријат солзите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top