недела, 18 февруари 2018 | Вести денес: 59 ново

Богоев потајно се занимава со организиран криминал

Не учиме и не работиме – ова е мотото на кандидатот за прв човек на општина Карпош, Стефан Богоев. Богац во својата биографија има наведено дека потајно се занимава со организиран криминал.

*** Целта на „Двоглед“ е да се сврти вниманието на одредени појави во општеството. Секоја сличност со вистинските луѓе и институции е случајна.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top