среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 103 ново

Исповед на мајката на Легија: Аркан го спаси мојот син од муџахедини

Пред смртта, мајката на Милорад Улемек Легија, Наталија имала исповест за срспките медиуми каде го опишала односот со неговиот син.Таа тврела дека Милорад имал мека душа и дека обожавал да свири клавир.Наталија е убедена дека некој му го „напакувал” убиството на премиерот Зоран Ѓинѓиќ и дека тој е невин.

-Да го планирал убиството на Ѓинѓиќ сигурно би го тргнал своето семејство на сигурно. Сигурна сум дека сето тоа му е наместено – изјави Наталија.

Таа раскажува и дека Милорад од Аркан на подарок добил стан и дека за време на војната во Босна тој го спасил да не биде убиен од муџахедини

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top