понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Јана Бурчевска го одбра името на штотуку родената ќерка

Македонската пејачка Јана Бурчевска реши на својата ќерка да и го даде името Дона. Таа се породи денеска, а веста дека е бремена ја кажа, или поточно покажа во најавниот видеоспот пред нејзиниот настап на изборот на песна за Евровизија оваа година. Нејзиното тогашно момче Александар ја побара за жена во живо пред милионската публика.

Top