вторник, 23 јануари 2018 | Вести денес: 117 ново

Јана Бурчевска го одбра името на штотуку родената ќерка

Македонската пејачка Јана Бурчевска реши на својата ќерка да и го даде името Дона. Таа се породи денеска, а веста дека е бремена ја кажа, или поточно покажа во најавниот видеоспот пред нејзиниот настап на изборот на песна за Евровизија оваа година. Нејзиното тогашно момче Александар ја побара за жена во живо пред милионската публика.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top