понеделник, 16 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Беровчани со голема поддршка за кандидатот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Атанасов (фотогалерија)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва одржа митинг во Берово каде пред жителите кои се собраа во голем број ја претстави „новата ера“.

На масовниот митинг вечерва се обрати и кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Атанасов и пред граѓаните им вети изградба на нов градски пазар, нов стадион со соблекувална, бесплатни обуки за учениците по информатика и страбски јазици како и многу други проекти.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top