сабота, 21 октомври 2017 | Вести денес: 1 ново

Беровчани со голема поддршка за кандидатот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Атанасов (фотогалерија)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вечерва одржа митинг во Берово каде пред жителите кои се собраа во голем број ја претстави „новата ера“.

На масовниот митинг вечерва се обрати и кандидатот за градоначалник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Атанасов и пред граѓаните им вети изградба на нов градски пазар, нов стадион со соблекувална, бесплатни обуки за учениците по информатика и страбски јазици како и многу други проекти.

Top