понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Се роди евровизиското бебе од Македонија – Јана стана мајка

Преставничката на Македонија на Евровизија 2017 година, Јана Бурческа денеска на свет ја донесе својата прва ќерка.

Веста дека е бремена, Јана ја откри на промотивното видео кое беше пуштено пред самиот нејзин настап на евровизиската сцена.

Потоа, во бекстејџот на Евровизија, нејзиното момче ја побара за жена.

Top