сабота, 18 август 2018 | Вести денес: 81 ново

Се роди евровизиското бебе од Македонија – Јана стана мајка

Преставничката на Македонија на Евровизија 2017 година, Јана Бурческа денеска на свет ја донесе својата прва ќерка.

Веста дека е бремена, Јана ја откри на промотивното видео кое беше пуштено пред самиот нејзин настап на евровизиската сцена.

Потоа, во бекстејџот на Евровизија, нејзиното момче ја побара за жена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top