четврток, 16 август 2018 | Вести денес: 59 ново

Македонија во првиот шешир од дивизијата Д

УЕФА го официјализираше форматот на Лигата на Нации каде Македонија ќе игра во дивизијата Д како дел од првиот шешир заедно со Азербејџан, Белорусија и Грузија. Во меѓувреме, во истата дивизија ќе игра Косово, но со Андора, Сан Марино и Гибралтар. Албанија ќе игра во дивизијата Ц. Според жрепката, екипите ќе се делат на по една група со три екипи и три групи со по четири екипи. Според календарот на УЕФА, средбите од првото коло по групи ќе се играат од 6 до 8 септември следната година.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top