понеделник, 23 октомври 2017 | Вести денес: 0 ново

Каролина Гочева инспирација за нејзиниот сопруг – сликарот ја нацрта пејачката

Македонскиот сликар Михаил Корубин на својот инстаграм профил објави фотографија од уметничка слика инспирирана од неговата сопруга, пејачката Каролина Гочева. Ова не е првпат Михаил да ја наслика Каролина, со која стапи во брак кон крајот на минатиот месец.

Top