сабота, 18 август 2018 | Вести денес: 81 ново

Каролина Гочева инспирација за нејзиниот сопруг – сликарот ја нацрта пејачката

Македонскиот сликар Михаил Корубин на својот инстаграм профил објави фотографија од уметничка слика инспирирана од неговата сопруга, пејачката Каролина Гочева. Ова не е првпат Михаил да ја наслика Каролина, со која стапи во брак кон крајот на минатиот месец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top