недела, 22 октомври 2017 | Вести денес: 71 ново

Стефан и Мартин ја претставија „Слушам кај шумат шумите“ (ВИДЕО)

„Некст тајм ја објавија новата песна по пауза од две години. Синоќа во Драмскиот театар во Скопје Стефан и Мартин го претставија најновиот музички проект, преработка на старата и многу позната македонска песна, „Слушам кај шумат шумите“. Во видеоспотот за песната покрај нив се појавува една од нашите најубави актерки, Ана Стојановска.

Top