понеделник, 23 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Стефан и Мартин ја претставија „Слушам кај шумат шумите“ (ВИДЕО)

„Некст тајм ја објавија новата песна по пауза од две години. Синоќа во Драмскиот театар во Скопје Стефан и Мартин го претставија најновиот музички проект, преработка на старата и многу позната македонска песна, „Слушам кај шумат шумите“. Во видеоспотот за песната покрај нив се појавува една од нашите најубави актерки, Ана Стојановска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top