сабота, 21 јули 2018 | Вести денес: 0 ново

Пожар во старата општинска зграда на Куманово

Пожар избувна вечерва околу 18 часот во старата зграда на општината Куманово – пренесува „Куманово њуз“.

Според неофицијални информации, пожарот избувнал во кујната на еден од рестораните што се наоѓа на приземјето на објектот, по што се запалил оџакот и го зафатил кровот на зградата. На терен се екипи на противпожарната единица кои го гаснат пожарот, како и екипи на Брза помош.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top