петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 1 ново

Одам да бегам

Наставничката: Трпе, кажи го во сегашно време глаголот оди…
Трпе: Јас одам, … ти одиш, … тој оди, …
Наставничката: Побрзо бе Трпе! …
Трпе: Јас бегам, ти бегаш, тој бега…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top