среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 52 ново

Гори во Москва: Евакуирани се 500 луѓе

Пожар избувна во преполн маркет за градежен материјал северозападно од Москва. Црн чад може да се види како се извива од локацијата, а од огнот се зафатени околу 3.000 квадратни метри од просторот.

Во популарниот московски маркет Синдика попладнево изби голем пожар.

Околу 500 луѓе се евакуирани од локацијата, објавува новинската агенција РИА новости.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top