среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Кејт Винслет откри зошто никогаш не била во врска со ДиКаприо

Многу фанови на култниот филм „Titanic“ на режисерот Џејмс Камерон уште се прашуваат зошто Кејт Винслет и Леонардо ДиКаприо никогаш не ја пресликаа љубовната приказна на Роуз и Џек во вистинскиот живот.

20 години подоцна, во интервју за британски ITV Винслет (42) даде одговор на прашањето.

„Двајцата бевме многу млади. Ама никогаш не си се допаѓавме на тој начин. Знам, звучи иритантно“, рече актерката.

Таа додаде дека постојано се шегувале со ДиКаприо заради тоа и така со тек на време станале многу добри пријатели.

Низ годините, двајцата секогаш со многу љубов и почитување зборувале еден за друг, а во една прилика Винслет ја опиша нивната блискост како меѓу брат и сестра.

Top