вторник, 25 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Зоран Илиев и Анабела победници на „Макфест 2017“ (Видео)

Синоќа се одржа финалето на 32-то издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2017“, а победата ја однесоа штипјанецот Зоран Илиев и Анабела Атијас.

Дуетот „Од утро до вечер“ им ја донесе победата и парична награда за првото место во вредност од 5.000 евра во денарска противредност. Победниците најавија дека дел од парите ќе бидат дадени во хуманитарни цели.Второ место освои композицијата „Дождови“ од Мартинијан Кириловски, додека третопласирана беше Антонија Гиговска со композицијата „Погледни ме“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top