понеделник, 16 јули 2018 | Вести денес: 1 ново

Најзгодната во „Македонски Идол“, на „Макфест“ се појави со половина гради надвор! (Фото)

На првата полуфинална вечер на фестивалот за забавна мелодија „Макфест 2017“, на сцената се претставија доста дебитанти, но и веќе познати имиња на домашната естрада.Меѓу нив се најде и Билјана Ѓошева која пред неколку години се натпреваруваше во домашното музичко шоу „Македонски Идол“.

Билјана денеска е вокал во “Тумбао салса бенд“ на Петар Ренџов и редовно има полна агенда со настапи. Но, сега Биле реши да смени нешто во музичките потфати и заедно со некогашниот учесник во Идол, Дејан Јованов, Иванка и Стефан, настапија на „Макфест“ со песната „Мојот дом“.

По тој повод таа на сцената доминираше во бел сензуален коктел фустан со ултра длабоко деколте од кое храбро ги откри градите.

Вистина.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top