среда, 18 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Најзгодната во „Македонски Идол“, на „Макфест“ се појави со половина гради надвор! (Фото)

На првата полуфинална вечер на фестивалот за забавна мелодија „Макфест 2017“, на сцената се претставија доста дебитанти, но и веќе познати имиња на домашната естрада.Меѓу нив се најде и Билјана Ѓошева која пред неколку години се натпреваруваше во домашното музичко шоу „Македонски Идол“.

Билјана денеска е вокал во “Тумбао салса бенд“ на Петар Ренџов и редовно има полна агенда со настапи. Но, сега Биле реши да смени нешто во музичките потфати и заедно со некогашниот учесник во Идол, Дејан Јованов, Иванка и Стефан, настапија на „Макфест“ со песната „Мојот дом“.

По тој повод таа на сцената доминираше во бел сензуален коктел фустан со ултра длабоко деколте од кое храбро ги откри градите.

Вистина.мк

Top