среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Металург ослабен за мечот со Мотор: Филип Кузмановски не отпатува за Запорожје

Металург ќе биде значајно ослабен за претстојниот натпревар од Лигата на шампионите против Мотор поради тоа што Филип Кузмановски не отпатува на мечот во Украина.

Капитенот на „металурзите“ настрада на дуелот од СЕХА-лигата против Загреб, па иако повредата не е премногу сериозна сепак стручниот штаб не сакаше да ризикува, па Кузмановски остана дома додека остатокот од тимот отпатува за Харков со лет преку Истанбул.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top