понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 50 ново

Во прекин регионалниот пат Дојран – Богданци поради сообраќајка

Регионалниот пат Дојран – Богданци кај местото Фурска брана е во прекин, соопшти АМСМ.

Сообраќајот е во прекин поради сообраќајна незгода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top