среда, 26 септември 2018 | Вести денес: 51 ново

Рација во „геј сауна“, уапсени 58 мажи

Полицијата во Индонезија соопшти дека уапсила 58 мажи, меѓу кои и неколкумина странци во сауна во Џакарта каде што се собирале хомосексуалци.

Полицијата соопшти дека операцијата ја спровела по информацијата дека таа сауна е „место за проституција“.

– Уапсивме 51 лице и седум вработени за кои се смета дека се занимаваат со порнографија – додава полицијата наведувајќи дека се уапсени шест странци, државјани на Кина, Тајланд и Холандија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top