понеделник, 16 октомври 2017 | Вести денес: 88 ново

Рација во „геј сауна“, уапсени 58 мажи

Полицијата во Индонезија соопшти дека уапсила 58 мажи, меѓу кои и неколкумина странци во сауна во Џакарта каде што се собирале хомосексуалци.

Полицијата соопшти дека операцијата ја спровела по информацијата дека таа сауна е „место за проституција“.

– Уапсивме 51 лице и седум вработени за кои се смета дека се занимаваат со порнографија – додава полицијата наведувајќи дека се уапсени шест странци, државјани на Кина, Тајланд и Холандија.

 

Top