четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 104 ново

Пронајдена е исчезнатата Жулиета Максудова

Струмичанката Жулиета Максудова (39) по која вчера се трагаше, откако нејзиното семејство ја пријави за исчезната, пронајдена е, и се наоѓа дома.

Жулиета е дома, во добра состојба е, се е во ред. Им благодариме на сите за помошта’’ – изјави братот на Максудова за Фокус.

Тој не сакаше да открива повеќе детали околу настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top