четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 104 ново

Падна снег во Дебар и Гостивар

Освен на повисоките места каде што утрово врнеше снег, попладнево снег паднал и во Дебар и во Гостивар каде температурата се спушти на само 2 степени, објави порталот „Метомакс“.

Поради ветерот од северен правец кој е со засилен интензитет, температурата е уште постудена од реалбната.

Снегот што падна утрово во Македонија е еден од најраните што се забележани во Македонија.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top