четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 100 ново

Падна снег во Дебар и Гостивар

Освен на повисоките места каде што утрово врнеше снег, попладнево снег паднал и во Дебар и во Гостивар каде температурата се спушти на само 2 степени, објави порталот „Метомакс“.

Поради ветерот од северен правец кој е со засилен интензитет, температурата е уште постудена од реалбната.

Снегот што падна утрово во Македонија е еден од најраните што се забележани во Македонија.

 

Top