четврток, 19 јули 2018 | Вести денес: 102 ново

Тинејџери нападнати со пиштоли во Центар за дваесет евра

Синоќа по полноќ, среде центарот во Скопје  три непознати машки лица со закана со пиштол извршиле разбојништво над 17-годишниот Н.С., 18-годишниот Б.Д. и 18-годишниот Д.И. сите од Скопје, при што им одзеле  1.240 денари.

Полицијата ги презема потребните мерки за пронаоѓање на сторителите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top