четврток, 19 октомври 2017 | Вести денес: 109 ново

Тинејџери нападнати со пиштоли во Центар за дваесет евра

Синоќа по полноќ, среде центарот во Скопје  три непознати машки лица со закана со пиштол извршиле разбојништво над 17-годишниот Н.С., 18-годишниот Б.Д. и 18-годишниот Д.И. сите од Скопје, при што им одзеле  1.240 денари.

Полицијата ги презема потребните мерки за пронаоѓање на сторителите.

Top