среда, 19 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Прилепчани се дружеа со Груевски (ГАЛЕРИЈА)

По вчерашниот митинг на ВМРО_ДПМНЕ и Коалицијата за подобра македонија во Прилеп, на кој прилепчани масовно излегоа да ги поздрават проектите сработени досега и да му дадат поддршка за уште еден мандат на актуелниот градоначалник Марјан Ристески, претседателот на партијата и првите луѓе наопштина Прилеп до доцна во ноќта се дружеа со младите прилепчани. Ви пренесуваме дел од прекрасната атмосфера.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top